sztuczna trawa do ogrodu

Zawsze zielona, gęsta i idealnie przycięta trawa to marzenie każdego właściciela domu z ogrodem. I choć trawa nie jest w żaden sposób trudna w uprawie, to utrzymanie nienagannego trawnika stanowi spore wyzwanie, jest czasochłonne i często trudne w realizacji zważywszy na niesprzyjającą pogodę. Na szczęście jest alternatywa w postaci sztucznej trawy, która sprawi, że ani deszcz, ani brak czasu czy irytujące kopce kretów nie zakłócą estetyki ogrodu. Założenie trawnika jeszcze nigdy nie było tak proste i bez wątpienia dzięki sztucznej trawie można cieszyć się zieloną głębią przez okrągły rok.

Zastosowanie i zalety sztucznej trawy

Imitacja trawy naturalnej to świetna alternatywa dla klasycznych trawników w ogrodzie, ale też doskonałe rozwiązanie na balkony, miejsca wokół basenu, podesty czy tarasy. To, co wyróżnia sztuczną trawę, to wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania oraz bardzo niskie koszty utrzymania. Sztuczna trawa ogrodowa nie wymaga przycinania, nawożenia oraz podlewania. To prawdziwa gratka dla osób ceniących sobie piękny ogród z nienagannie utrzymanym trawnikiem, które jednocześnie nie mają zbyt wiele czasu na jego regularną pielęgnację.

Sztuczna trawa do ogrodu dzięki zaawansowanej technologii produkcji jest wykonana z bezpiecznych dla zdrowia włókien najwyższej jakości w kolorze i gramaturze, które idealnie oddają barwę naturalnej trawy. Dzięki temu efekt doskonałej estetyki świetnie współgra z bezpieczeństwem i wygodą użytkowania tego typu trawnika.
Dużą zaletą sztucznych trawników jest wysoka odporność na warunki atmosferyczne: promieniowania UV, intensywne deszcze, śnieg czy srogi mróz. O każdej porze roku trawnik urzeka swą głęboką zielenią i gęstością. Wszystko to sprawia, że sztuczna trawa coraz częściej zdobi przydomowe ogródki, tarasy, balkony, a także posadzki w budynkach użyteczności publicznej, place zabaw. Często stanowi też ozdobę podczas organizacji eventów czy wystaw.

Rodzaje sztucznej trawy


Z uwagi na rosnącą popularność sztucznej trawy obecnie na rynku jest wiele jej rodzajów, które różnią się materiałem wykonania (włóknami) i przede wszystkim ostatecznym efektem wizualnym jakiego oczekuje klient. Warto podkreślić też, że imitacja trawy naturalnej coraz chętniej stosowana jest też na zadaszonych tarasach czy balkonach. Do zdecydowanie najpopularniejszych rodzajów sztucznej trawy należy trawa wykonana z włókien o niewielkiej wysokości i różnych odcieniach zieleni, która jest bardzo miękka i niezwykle gęsta. Klienci chętnie wybierają też trawę imitującą leśny mech, którą wyróżnia gęste runo nadające całości niezwykłej aksamitności. W pomieszczeniach komercyjnych oraz w miejscach uczęszczanych przez dzieci najczęściej stosowana jest trawa z linii Basic, która wyróżnia się świetnym stosunkiem ceny do jakości. Jej włókna mają wysokość 25mm, są bardzo miękkie i przyjemne w dotyku. Dla bardziej wymagających klientów doskonale sprawdzi się trawa z linii premium, o wysokość włókien 30mm. Jej niezwykle soczysty kolor zieleni w połączeniu z gęstością runa sprawiają, że trawnik prezentuje się nienagannie przez okrągły rok.