A2 Energy – Instalatorzy pomp ciepła i fotowoltaiki

pompa ciepła

Jeśli jesteś mieszkańcem województw łódzkiego, wielkopolskiego lub dolnośląskiego i planujesz wymianę kopciucha na pompę ciepła lub montaż fotowoltaiki to ten artykuł jest dla Ciebie!

Postaw na odnawialne źródła energii

Zmiany klimatu spowodowane ciągłym rozwojem technologicznym naszej cywilizacji wpływają na każdego z osobna w mniejszym lub większym zakresie. Mogą one mieć wpływ na nasze zdrowie, naszą przyszłość ale też portfele! Na pewno każdy z Nas odczuwa regulacje prawne związane z ograniczeniem emisji dwutlenku węgla chociażby przez podwyżki cen energii. Ratunkiem są odnawialne źródła energii.

Montaż pompy ciepła

Jedną z możliwości jest wymiana starego, wysokoemisyjnego pieca na węgiel lub inne paliwo kopalne na nowoczesne i ekologiczne źródło ogrzewania jakim jest pompa ciepła. Urządzenie wykorzystuje energię powietrza, wody lub ziemi i przenosi ją pośrednio do instalacji centralnego ogrzewania i / lub instalacji ciepłej wody użytkowej. Do swojego działania potrzebuje oczywiście energii elektrycznej, ale jest ono znacznie bardziej wydajne urządzenie niż piec elektryczny czy inne bojlery podgrzewane grzałkami.

Montaż fotowoltaiki

Kolejną możliwością jest montaż paneli fotowoltaicznych na dachu twojego domu lub na gruncie. Odpowiednia ich ilość pozwala na produkcję energii elektrycznej, która może być wykorzystywana przez twoje domostwo. W przypadku produkcji nadwyżek prądu są one oddawane do sieci energetycznej i rozliczane na podstawie umowy zawartej z zakładem energetycznym. 

Planowane zmiany w rozliczeniach z zakładami energetycznymi mogą zniechęcać do inwestycji w fotowoltaikę jednakże należy myśleć o tym rozwiązaniu w kategorii uniezależnienia się od zakładu energetycznego.

Montaż rekuperacji

Kolejnym ważnym elementem jest wentylacja mechaniczna czyli rekuperacja. W odróżnieniu do tradycyjnej wentylacji – grawitacyjnej – pozwala ona na odzysk ciepła, filtrację i oczyszczanie powietrza. Ponadto pozwala na wietrzenie budynku bez otwierania okien przez co redukuje poziom hałasu. 

Nowoczesne inwestycje

Wszystkie te elementy wpłyną na rachunki związane z eksploatacją twojego domu, ponadto pozwolą Ci zapomnieć o takich czynnościach jak zamawianie węgla, czyszczenie pieca i kotłowni. Ponadto znacznie zwiększą wartość twojej nieruchomości. Co więcej?

W przypadku wymiany źródła ogrzewania możesz skorzystać z dopłaty z programu Czyste Powietrze. W takim przypadku otrzymasz również dotacje do rekuperacji i fotowoltaiki. Natomiast jeśli planujesz budowę swojego domu i chcesz wykorzystać do jego ogrzewania pompę ciepła to poczekaj na start programu Moje Ciepło, który będzie oferował dotacje do montażu tych urządzeń.

Jeśli nie wiesz jaką firmę wybrać, a miejsce inwestycji jest w łódzkim, wielkopolskim lub dolnośląskiem to skontaktuj się z A2 Energy. Ich doradca techniczny pomoże Ci podjąć najbardziej optymalną decyzję!