Okna na mróz i upał

Jeśli chodzi o wykończenie Twojego domu, ważne jest, aby wybrać najlepsze dostępne materiały i dołożyć należytej staranności, porównując wszystkie zalety i wady każdej technologii. Okna i drzwi to ważna część domu, która działa zarówno jako element estetyczny, jak i bariera pogodowa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Przyjrzyjmy się głównym materiałom profilu i omówimy szczegółowo, jakie są ich zalety i słabe strony oraz w jaki sposób te profile są głównie wykorzystywane w praktyce.

Okna PCV – sprawdzony wybór

W dzisiejszych czasach okna PCV cieszą się coraz większą popularnością ze względu na wysoką energooszczędność, doskonały wygląd i gładką powierzchnię. Mają doskonały stosunek jakości do ceny w porównaniu do wyższej klasy okien aluminiowych z przekładkami termicznymi i okien drewnianych.

Okna drewniane – ponadczasowa klasyka

Okna drewniane są najbardziej tradycyjnym typem profili i są szeroko stosowane w wielu zastosowaniach mieszkaniowych i komercyjnych. Są łatwo dostępne, wykonane w różnych rozmiarach i kształtach, mają różnorodne drewno, z którego są wykonane i można je bardzo dostosować.

Podczas gdy aluminium ma na celu zachwycić bardziej nowoczesnym wyglądem, klasyczny styl drewnianych okien wniesie ponadczasowe piękno do każdego domu lub nieruchomości biznesowej.

Istnieje również wiele praktycznych zalet drewnianej ramy. Na przykład drewno jest naturalnym izolatorem. Korzystanie z drewnianego szkieletu okien oznacza zatem, że Twój dom będzie lepiej wyposażony, aby zapobiec ucieczce ciepła podczas chłodnej pogody, dzięki czemu mieszkanie będzie zauważalnie cieplejsze i przytulniejsze – z potencjalnie mniejszym zużyciem energii elektrycznej również na rachunki za ogrzewanie.

Dodatkowo, jeśli jest odpowiednio konserwowane i pielęgnowane, drewno może przetrwać całe życie, jednocześnie wnosząc do budynku odrobinę naturalnego piękna. W przeciwieństwie do aluminium, drewno jest również łatwe do pomalowania, co oznacza, że ​​możesz dostosować je do swojego domu, bez względu na kolor.

Mając to na uwadze, drewniane ramy okienne to doskonały wybór materiału, nie tylko pod względem stylu, ale także praktycznego projektu, ponieważ zastosowanie drewnianej stolarki z podwójnymi szybami jeszcze bardziej zmaksymalizuje trwałość i ogólną wartość nieruchomości.

Okna aluminiowe – nowoczesny design

Okna aluminiowe są stosunkowo lekkie i dostępne w różnych rozmiarach i typach. Koszt okna aluminiowego zależy od rozmiaru przekroju i grubości użytego okna. Aluminiowa rama okienna jest dalej podzielona na dwie kategorie – z przegrodą termiczną i bez, co daje całkowity koszt i wydajność okna w dwóch zupełnie różnych obszarach. Standardowe aluminiowe ramy okienne (bez przekładek termicznych) są bardzo słabe pod względem energooszczędności i dźwiękoszczelności, ale są lekkie, tanie i wymagają mniej konserwacji i malowania w porównaniu z drewnem.

Okna aluminiowe są strukturalnie najmocniejszym rodzajem okien i są znacznie mocniejsze niż okna drewniane czy PCV. W tym sensie okna wykonane z aluminium mogą być używane i są szeroko stosowane w szkleniu komercyjnym, mają naprawdę niewiele ograniczeń dotyczących rozmiaru i w rezultacie są bardzo lubiane w zastosowaniach architektonicznych, w których niskoprofilowe ramy są w stanie pomieścić duże tafle szkła.

Ponadto okno aluminiowe ma dobrą odporność na korozję i jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne w porównaniu do okien drewnianych.

Na stronie fintecnic.pl znajdziemy różne modele okien aluminiowych, m.in. okno aluminiowe MB-104, które cechują niska przenikalność cieplna i podwyższona izolacja akustyczna, szczelność na wodę i powietrze oraz duża wytrzymałość konstrukcji. Parametry okna przekraczają obecne wymagania najostrzejszych obowiązujących przepisów i norm, dlatego jest wybierane przez wymagających klientów zdecydowanych na budownictwo energooszczędne i pasywne.

Moskitiery – owady precz!

Masz dosyć owadów, które wlatują do pomieszczeń i zakłócają Twój letni relaks? To już nie problem! W Fintecnic znajdziesz różne rodzaje moskitier, które dopasujesz do swoich okien lub drzwi i zapewnisz sobie spokój od insektów, nie stosując żadnych środków owadobójczych. W ofercie czekają na nas m.in. moskitiery ramkowe, moskitiery drzwiowe, moskitiery rolowane czy moskitiery plisowane.

Fintecnic – polski producent i dystrybutor okien

W Fintecnic czekają na nas wszystkie rodzaje okien, drzwi, jak również bramy garażowe, moskitiery, rolety i niezbędne akcesoria do stolarki okiennej oraz transport wraz z montażem. Okna aluminiowe dostępne w asortymencie są wyłącznie produkcji Fintecnic, produkowane w nowoczesnym parku maszynowym z 2020 roku. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktową na fintecnic.pl. Gwarantowane są terminowość, profesjonalny serwis i indywidualne podejście – dołącz do grona tysięcy zadowolonych klientów korzystających z usług Fintecnic na przestrzeni 10-letniej działalności firmy!