ucieczka z miasta

Chęć ucieczki od hałasu i smogu miasta to naturalny mechanizm powodujący, że kupno domu jest ciekawsze niż zakup mieszkania. Domy budowane są na obrzeżach miast lub poza nimi. Perspektywa życia z dala od zgiełku, blisko natury powoduje, że młodzi ludzie coraz częściej szują domu niż mieszkania.

Stale rosnące ceny powodują, że kupno mieszkania w dobrej lokalizacji kosztuje więcej niż zakup domu za miastem Wybierają więc projekty, zastanawiają się nad kupnem lub budową i inwestują oszczędności w wymarzoną oazę ciszy. Najmniej obciążające kieszeń są niewielkie domy, o powierzchni około 100 metrów kwadratowych. Jeśli jeszcze do tego dochodzi unikatowa letniskowa lokalizacja z bardzo szybkim połączeniem z miastem można pomyśleć o zarabianiu na inwestycji, gdyż zarówno budowa nowego domu, jak i zakup starego do remontu, wiążą się z dużym nakładem pieniędzy oraz czasu.

Wybór domu czy mieszkania to decyzja na długie lata. Można brać pod uwagę sprzedaż, wynajem lub po prostu inwestycję w swoje zdrowie i spokój. Jest to na pewno ciekawa alternatywa nawet dla dużych mieszkań.