węgiel

Na rynku węgiel można nabyć na wiele sposobów. Wiele osób zaopatruje się w specjalnych składach węgla, gdzie można paliwo do swojego kotła zamówić w praktycznie dowolnej ilości i po dość korzystnej cenie. Zwłaszcza jeśli kupujemy poza sezonem grzewczym.

Dlatego osoby, które mają możliwość magazynowania węgla, robią często na zimę duże zapasy, co im się bardzo opłaca. Droższy jest węgiel groszek, nieco tańsza jest w zakupie kostka, choć ta nie nadaje się do każdego kotła (zwłaszcza tych nowszych), a czasem wymaga ręcznego rozbijania. Do zalet kostki z pewnością zaliczyć można cenę. Jest ona zdecydowanie tańsza od groszka.

Warto więc rozważyć wszystkie plusy i minusy takiego rozwiązania. Najdroższym chyba sposobem, na zapewnienie sobie opału w sezonie grzewczym jest kupowanie węgla paczkowanego. W przeliczeniu na tonę jest on zdecydowanie najdroższy. Jest za to niesłychanie poręczny i do domu donieść go można samodzielnie. Jest też łatwo dostępny. W dzielnicach, gdzie nie ma centralnej sieci ogrzewania oferuje go niemal każdy sklep.