Kupno mieszkania na rynku pierwotnym czy rynku wtórnym?

mieszkanie

Zakup mieszkania to bardzo poważna sprawa. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy ceny za metr kwadratowy biją rekordy. Decydując się na zakup mieszkania, możemy szukać ofert na rynku pierwotnym lub na rynku wtórnym. Każde z tych rozwiązań niesie ze sobą plusy i minusy.

Rynek pierwotny daje nam możliwość kupienia nowego mieszkania w nowym budynku. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że deweloper zbankrutuje lub nie wywiąże się z projektu. Rynek wtórny natomiast pozwala nam kupić mieszkanie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, a często także w korzystnej cenie. Problemem może być jednak stan budynku. Stan techniczny starych kamienic często nie jest najlepszy i powoduje liczne problemy. Podejmując się kupna mieszkania, powinniśmy dokładnie przeanalizować naszą sytuację materialną.

Poza kosztem nabycia musimy się także liczyć z kosztami wykończenia w przypadku rynku pierwotnego lub ewentualnego remontu w przypadku rynku wtórnego. Każdy podejmując decyzję, powinien rozpatrzyć swoją indywidualną sytuację.