jasno

W jakiej tonacji urządzić mieszkanie? Różne są upodobania i gusta. Jeśli ma to być nowoczesny design, styl industrialny kolory powinny być jasne. Nowoczesna aranżacja wnętrz dyktuje kolor szary, odcienie betonu na ścianach i podłogach. Na ścianach pojawia się beton gładki, zacierany, beton architektoniczny

. Betonowa ściana staje się tłem dla mebli i dekoracji. Meble, wtedy, mogą być bardziej wyraziste w kolorze mocnej żółci, ciemnego granatu, turkusu. Czarne i białe meble również doskonale się komponują, sprawiają wrażenie sterylności wnętrza. Nowoczesne aranżacje wnętrz w prasie branżowej wskazują na mieszkania minimalistyczne, z delikatnymi akcentami dekoracyjnymi, często również betonowymi. To nadaje wnętrzu “loftowego” charakteru. Beton można wybrać tylko do określonej przestrzeni w mieszkaniu.

Kolor szary może dominować w łazience lub w kuchni. Tam tynk betonowy, betonowa ściana „zrobi nam efekt” nowoczesnego wnętrza. Tynk betonowy, beton doskonale sprawdzi się w przedpokoju, w ciągach komunikacyjnych, gdzie nie trudno o zabrudzenia. Na tynku betonowym, zwłaszcza zacieranym, nie widać zabrudzeń. Beton to doskonały surowiec na dekoracje. Nowoczesny design uzyskamy – rozmieszczając we wnętrzu betonowe donice, wazony, a nawet meble. Ustawiajmy je nie tylko na tarasie.