altana

Piękny i dobrze urządzony ogród nie może się obejść bez takich dodatków, jak altana. Co możemy zrobić, by altana ogrodowa stała się dla nas przyjemnym miejscem wypoczynku, a jednocześnie sprawdzała się jako atrakcyjny element dekoracyjny?

Wybór gotowych altan ogrodowych jest dość szeroki, z pomocą przychodzą nam też projekty altan, dostępne na wielu portalach internetowych. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie lub taki projekt, który stanie się dla niego inspiracją do stworzenia własnej, jedynej w swoim rodzaju altany. Z jakimi rozwiązaniami w polskich ogrodach można się spotkać najczęściej? Wielką popularnością cieszą się altany ogrodowe murowane, które wyróżniają się lekkimi konstrukcjami oraz ciekawymi kształtami.

Nie brak też ciekawych propozycji dla tych, którym marzy się altanka wykonana z metalu. Można tu stworzyć wiele ciekawych dekoracji z kutej stali, a ścianki takiej altany mogą się świetnie sprawdzać jako solidna podpora dla ozdobnych roślin. Największym powodzeniem cieszą się jednak altany drewniane – lekkie i miłe dla oka, zachwycające ciekawymi kształtami. Ozdobione ciekawymi daszkami i roślinami, są wspaniałą ozdoba ogrodu, na którą może sobie pozwolić każdy z nas.