łazienka

Jakie wybieracie płytki do łazienki? Jakich firm, producentów preferujecie? Płytki jednolite czy płytki we wzory, w desenie? Kierujecie się modą, katalogami czy tylko własnym gustem, i “widzi mi się”?

Przeplatacie płytki dekorem, listwami szklanymi? Umawiacie się z projektantem wnętrz czy sami rozplanowujecie położenie płytek i terakoty. Co byście poradzili osobie, która będzie urządzała swoją pierwszą łazienkę?

Preferujecie zimne kolory płytek, białe, w odcieniach szarości, zielone, seledynowe, czy ciepłe beże, żółcie, pomarańcze, brązy. Całe ściany jednolite, czy może każda ściana z innych płytek ceramicznych, na przykład wkoło lustra, obudowa wanny czy toalety będą zaakcentowane płytkami z deseniem. Na podłodze kładziecie terakotę?

O jakiej ścieralności? Czy to ważne w mieszkaniach, czy ścieralność jest głównym parametrem przydatności danej terakoty tylko w ciągach komunikacyjnych biur, magazynów, hal. Czy warto zwracać uwagę na producenta płytek ceramicznych, terakoty? Preferujecie polskich producentów czy koniecznie muszą być np. płytki włoskie? To moje dylematy, decyzje do podjęcia przed zakupem płytek i terakoty.