Depilacja laserowa a golenie maszynką

depilacja

Depilacja laserowa to innowacyjna metoda trwałej redukcji owłosienia. Oprócz usuwania włosów w sposób trwały pozwala zyskać pewność siebie oraz podnieść swój poziom kobiecości, który pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dlaczego więc warto tradycyjne golenie maszynką zamienić na depilację laserową ciała? Oto wskazówki.

Depilacja laserowa a golenie maszynką

Tradycyjna metoda golenia włosków maszynką to jedna z najtańszych form usuwania owłosienia. W związku z tym jest dostępna dla każdego. Nic w tym dziwnego, że stała się najbardziej popularną metodą depilacji. Mimo łatwej dostępności, szybkości golenia oraz nieskomplikowanemu użytkowaniu, maszynka do golenia nie gwarantuje trwałych efektów gładkiej skóry. Regularne korzystanie z maszynki do golenia przyczynia się do pogrubienia struktury włosa, a także stymulacji procesu jego wzrostu. Zjawisko to prowadzi z kolei do częstego sięgania po maszynkę i zabiegu domowej depilacji. Warto podkreślić, że chęć posiadania gładkiej skóry w takiej sytuacji może negatywnie odbić się na kondycji i wyglądzie skóry. Częste sięganie po maszynkę może przyczyniać się do podrażnień skóry, występowania nieestetycznych czarnych kropek, wrastania włosków oraz zapalenia mieszków włosowych.

Doskonałym rozwiązaniem na tego rodzaju problemy skórne jest depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie. Warto podkreślić, że obecne czasy zdominowała technologia laserowa w tym m.in. depilacja laserowa ciała we Wrocławiu i Warszawie urządzeniem Mediostar Next Pro.

Laser Mediostar Next Pro to urządzenie niemieckiej marki Asclepion, które zaliczane jest do kategorii laserów medycznych. Urządzenie wzbogacone jest w dwa rodzaje wiązki światła 810 i 940 nm, które wzajemnie się uzupełniają. W celu zapewnienia największego poziomu komfortu podczas zabiegu. laser posiada wbudowane chłodzenie w głowicy, a także system ogniskowania TAPER, który do minimum zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków obocznych.

Możliwość wykonywania zabiegu trybem smooth pulse, należy do kolejnych zalet tego urządzenia. Dzięki temu depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie może być wykonywana w sposób ciągły, bez odrywania głowicy od powierzchni skóry. Zjawisko to przekłada się również na fakt, że zabieg laserowego usuwania owłosienia można przeprowadzić w krótszym czasie.

Depilacja laserowa zapewnia trwałe efekty gładkiej skóry, które widoczne są już po pierwszej wizycie w salonie. Seria zabiegów obejmująca 6-8 spotkań daje wysoki komfort w codziennym funkcjonowaniu. Z kolei maszynka do golenia w sposób permanentny zmusza nas do kolejnej depilacji nasilając problemy skórne i narażając tym wrażliwą skórę pach czy bikini.

Depilacja laserowa ciała w Warszawie i Wrocławiu oprócz tego, że gwarantuje wygląd gładkiej i zadbanej skóry, daje szansę na jej leczenie z problemów takich jak wrastanie włosów, podrażnienia po goleniu czy zapalenie mieszków włosowych.

Podsumowanie

Depilacja laserowa we Wrocławiu i Warszawie składa się z kilku spotkań, jednak gwarantuje trwałe efekty gładkiej skóry, których nie jest w stanie zapewnić tradycyjna maszynka do golenia. Jesień oraz zima to najlepszy czas na rozpoczęcie tego rodzaju zabiegów. Początek serii depilacji laserowej jesienią daje efekt końcowy już na czas pierwszych dni wiosny.