Jakie odpady można zaliczyć do gabarytów?

Jakie odpady można zaliczyć do gabarytów?

Niektóre podejmowane przez nas działania skutkują powstawaniem ogromnej ilości śmieci, co sprawia, że niezbędny bywa wywóz gabarytów. W Grudziądzu każdego dnia z takich usług korzystają zarówno osoby prywatne, jak i niewielkie firmy dokonujące generalnych remontów czy duże przedsiębiorstwa budowlane. W każdym przedsięwzięciu ważna jest właściwa organizacja utylizacji takich niepotrzebnych rzeczy. Sprawdź, jaki kontener na odpady zamówić i jaki sprzęt zalicza się do przedmiotów wielkogabarytowych.

Przedmioty ponadwymiarowe – co się do nich zalicza?

Większość niepotrzebnych rzeczy, które wyrzucamy w trakcie remontu, możemy składować w zwykłych pojemnikach, specjalnych torbach i innych podobnych artykułach porządkowych. Jednak niektóre produkty wymagają specjalnego składowania i odpowiednich kontenerów przeznaczonych do gromadzenia takich przedmiotów. Wywóz gabarytów w Grudziądzu i okolicach, jak i każdym innym mieście, obejmuje takie śmieci jak m.in. stare meble oraz skrzydła okien i drzwi, ale bez parapetów, ościeżnic i futryn.

kontenerach na odpady ponadwymiarowe należy umieszczać również wyroby tapicerskie, meble ogrodowe, materace oraz duże tekstylia, takie jak dywany i wykładziny. To również deski do prasowania, karnisze, wielkoformatowe lustra, a także akcesoria dziecięce typu wózki, większe zabawki, foteliki dziecięce czy przewijaki.

Jakie rzeczy nie zaliczają się do śmieci wielkogabarytowych?

Kontener na odpady ponadwymiarowe nie powinien być wykorzystywany do składowania takich przedmiotów jak urządzenia AGD i RTV oraz wszelkiego rodzaju sprzęt telekomunikacyjny i informatyczny. Nie należy umieszczać więc w takich pojemnikach telefonów, komputerów czy drukarek. Ponadto wywóz gabarytów nie służy do utylizacji przedmiotów takich jak produkty oświetleniowe typu lampy, żarówki i żyrandole, narzędzia elektryczne i elektroniczne, przyrządy kontrolne i przeznaczenia medycznego, automaty spożywcze czy sprzęt sportowy.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczają się również pozostałości poremontowe, takie jak papa, farby, deski, panele, styropian, wełna mineralna, ceramika, kabiny prysznicowe czy elementy ogrodzenia. Nie należy zaliczać też do tego typu resztek opon samochodowych, ziemi, kartonów czy elementów ogrodzenia. Pozostałości remontowe należy składować w odpowiednio dobranych kontenerach.

Jak zorganizować pozbycie się śmieci ponadwymiarowych?

Usunięcie z domu lub terenu posesji niepotrzebnych przedmiotów ponadwymiarowych może być bardzo uciążliwe, zwłaszcza jeżeli są to urządzenia wymagające specjalnej utylizacji i składowania. W tym celu warto skorzystać z usług profesjonalnego usługodawcy, takiego jak eMarket Smieci.eu. To możliwość zamówienia wywozu gabarytów w Grudziądzu online za pomocą przejrzystego formularza, gdzie wystarczy podać adres, wielkość przedmiotów, ich rodzaj i termin realizacji.

Jeżeli chcesz pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów o ponadprzeciętnych rozmiarach, skorzystaj z profesjonalnych usług, nie wychodząc z domu.