Jak wydłużyć żywotność budynku? Poznaj alternatywne rozwiązania

dach

Aby cieszyć się domem, który zapewni rodzinie ciepło i przytulność, należy na bieżąco przeprowadzać kontrole stanu poszczególnych jego składowych. W porę zauważony problem, zabezpieczy właściciela przed kosztowną wymianą. 

Jest kilka zasad, których powinien trzymać się, każdy administrator domu. Są też alternatywne rozwiązania, które pozwalają na zaoszczędzenie sporej kwoty pieniędzy. Bądź czujny i nie daj się zaskoczyć. 

Zacznij od dachu – jest wizytówką każdego domu

Dach bez wad, to pewna ochrona i poczucie bezpieczeństwa. Gdy, dzieje się coś niedobrego w konstrukcji dachu, cierpi na tym cały budynek. Wszelkie nieszczelności, przecieki, niekorzystnie wpływają na stan kluczowych elementów budynku. 

Aby zabezpieczyć się przed dużym wydatkiem, związanym z wymianą dachówki lub blachy, koniecznie sprawdzaj ich stan na bieżąco. Gdy zauważysz jakieś nieprawidłowości, nie zwlekaj – działaj. 

Czy możesz zrobić to sam? Oczywiście, że tak, ale czy czujesz się fachowcem w tej dziedzinie i masz dostęp do specjalistycznych urządzeń i środków?  W większości przypadków, samodzielne działanie, jest zadaniem nad wyrost. Aby dobrze wykonać prace konserwacyjne, należy dysponować sporym zasobem wiedzy, doświadczenia i sprzętu. 

Na rynku budowlanym funkcjonują firmy –  jak Festal – którzy profesjonalnie zajmują się odnawianiem pokrycia dachowego. W tym przypadku, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. 

Malowanie dachów – czy to realna oszczędność? 

Malowanie dachów jest wieloetapową czynnością, która przedłuża żywotność dachówki lub blachy. Jest to proces kosztowny, ale wiąże się z mniejszym wydatkiem niż wymiana. 

Ekipa profesjonalistów przygotowuje miejsce pracy. Dzięki sporemu doświadczeniu, prace przebiegają szybko i sprawnie. W kolejnych etapach korzysta się ze specjalnych środków, które mają za zadanie usunąć uszkodzenia, pleśń mech, zanieczyszczenia etc. Nie można zapomnieć, też o odpowiedniej impregnacji.  Dopiero w końcowym etapie przystępuje się do dwukrotnego pokrycia specjalistyczną farbą. Efekt końcowy – wizualny – odmienia postrzeganie budynku – zyskuje poprzez atrakcyjne wykończenie. 

Dzięki takiej usłudze żywotność dachu, zyskuje kilka lub kilkanaście dodatkowych lat. Prace konserwacyjne, skutecznie chronią materiał przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

Alternatywne rozwiązanie – malowanie dachów – to spora oszczędność. Wykonanie malowania w odpowiednim momencie, uchroni właściciela, przed kosztowną wymianą. Pod warunkiem, że całość prac zostanie wykonana przez grupę profesjonalistów.