remont

Do czego może służyć gips francuski? Otóż jak każdy materiał budowlany służy do prac związanych z mieszkaniem, budownictwem i pracami wykończeniowymi. a dokładnie do samodzielnego przygotowania mieszanki. Mieszanka wspaniałego gatunku gipsu szpachlowego przygotowana będzie bezpośrednio przed użyciem. A gips szpachlowy francuski służy przecież do łączenia płyt.

Są to często używane do zabudowy w domach mieszkalnych, płyty gipsowo-kartonowe. Można też stosować go, jeśli to konieczne do wykonywania gładzi gipsowej wprost na ścianach. Technologia ma zastosowanie o krok przed malowanie. Można też stosować gładzie, poprzedzając wykończenie ścian poprzez tapetowanie. Nie wspominając o naprawach ubytków w ścianach, jeśli są na tyle zniszczone, że trzeba je najpierw wyrównać. Ma to sens, gdyż nierówna powierzchnia powoduje niejednorodne wysychanie powierzchni gładzi. Trzeba czekać ze szlifowaniem, aż wyschnie na całej grubości.

Mieszanka gładzi gipsowej, ulega stwardnieniu w różnym czasie, który jest uzależniony na przykład temperatury otoczenia lub materiału, z którego wykonane są ściany. W temperaturze 20 stopni Celsjusza może wynieść do półtorej godziny. W temperaturach niższych gips wiąże nieco dłużej. Proces podlega wielu zmiennym dlatego trudno go przewidzieć. W temperaturze pomieszczenia poniżej 5 stopni Celsjusza wiązanie gipsu w staje całkowicie.
Stwardnienie powłoki gipsowej o grubości 1 mm i temperaturze 20 stopni Celsjusza następuje w czasie około dwóch i pół godziny.